Metody przedłużania włosów

Przedłużanie włosów zagęszczanie włosów - metody

Najczęściej używane metody przedłużania i zagęszczania włosów to:
1. na ciepło przy użyciu specjalnych zgrzewarek
2. na zimno przy pomocy aluminiowych pierścieni mocujących, dostosowanych barwą do koloru włosów.
W tym drugim przypadku możliwe jest stosowanie kolorowych pasemek.
Mocowanie przedłużanych włosów przy pomocy pierścieni, które nazywa się z angielska mikroringami przeprowadza się przy pomocy pierścieni z nagwintowanym środkiem lub wyściełanych silikonem. W pierwszym przypadku uzyskujemy bardzo trwałe połączenie z włosami, a ponadto pierścień łatwo się odkształca i jest mniej podatny na pękanie. Zaletą pierścieni z silikonem jest to, że dobrze przytrzymują włosy, ale mają tę wadę, że znacznie łatwiej pękają w momentach odkształceń. Pierścienie występują w trzech rozmiarach, dostosowanych do grubości i struktury włosów. Doczepianie wykonuje się zachowując zasadę, że pasemko doczepiane musi być zawsze cieńsze niż pasemko, do którego się doczepia. Zaletą stosowania mocowania przy pomocy pierścieni jest łatwość odświeżania fryzury co kilka miesięcy, kiedy pojawią się odrosty. Wytrzymałość pierścieni nie powinna być mniejsza niż trzy otwarcia i trzy zamknięcia. Do tego materiały używane przy tej metodzie nie są kosztowne, a możliwość wielorazowego użycia tych samych znacznie potania całą usługę. Głównym przeciwwskazaniem zastosowania tej metody są w zasadzie jedynie alergie na aluminium lub silikon. Zobacz na http://salonzlotarybka.pl
W metodzie przedłużania włosów „na ciepło” zamiast pierścieni aluminiowych używa się tulejek termokurczliwych z przezroczystego albo czarnego lateksu, które po nawleczeniu na pasemko mocujące i przełożeniu pasemka doczepianego są wtapiane we włosy.
Zaletą tej metody jest zastosowanie prawie niewidocznych, bardzo trwałych złączy, które nie powodują zagrożenia mechanicznych uszkodzeń włosów.
Wadą jest jej czasochłonność i pracochłonność oraz to, że może być wykonywana tylko jednorazowo.